Srovnání cen domén u českých i světových registrátorů

Nejoblíbenější novou koncovkou je doména .GURU

středa, 5. března 2014 / Tisková zpráva

Nová doménová koncovka .guru je měsíc od spuštění prvních registrací nejoblíbenější doménou mezi českými zájemci. Dále se nejvíce zaregistrovalo domén .bike, .photography a .tips.

Měsíc po spuštění prvních registrací nových doménových koncovek si mohou zájemci již vybírat z 30 druhů domén. Mezi českými uživateli získala prozatím největší popularitu doména .guru díky svému jednoduchému názvu a jasnému významu.

Celkový počet zaregistrovaných domén .guru na stránkách novekoncovky.cz, subreg.cz a partnery registrátora Gransy s.r.o. dosáhl 350 domén, což je téměř 40% všech registrací. Druhou doménou je doména .bike (10%) a třetí nejžádanější doménou je koncovka .photography (8%).

V celosvětovém měřítku je doména GURU také nejoblíbenější a aktuálně je registrováno více než 40 000 domén s touto koncovkou. Následuje doména .photography s více než 25 000 registracemi. Velmi zajímavé počty registrací dosahuje i doména .tips, která odstartovala 26. února a již během prvního týdne bylo zaregistrováno více než 10 000 domén.

O projektu Novékoncovky.cz

Projekt novekoncovky.cz nabízí přehledný seznam všech žádostí o nová doménová jména, přináší aktuální informace a novinky ze světa domén. Projekt provozuje společnost Gransy, která je prvním a jediným akreditovaným registrátorem ICANN v České republice a současně je přímým registrátorem více než 150 světových doménových koncovek.

06.03.2014
© 2013-2024 CeníkDomén.com